Kimim ben?

Asıl hikayem, 25 yaşında kimya bölümünü son sınıfta bırakmamla başladı. Takdir edersin ki herkes, “manyak mısın mutlaka okulu bitir”, şeklinde yaklaşırken ben burnumun dikine giderek yakın çevrem dahil herkesi karşıma alarak yoluma devam ettim.

Yol tabi gül bahçeleriyle kaplı değildi. Para kazanmak için bir şeyler yapmam gerekiyordu. Bir çok seçenek düşündüm ve beni en çok cezbeden “yazılım geliştirici” olma kısmına yönelmeye karar verdim.

Herhangi bir kurs ya da eğitim alma şansım olmadığı için, Google’a girdim ve “nasıl yazılımcı olunur” yazdım. Bir gece boyunca okuyabileceğim tüm makaleleri okuyarak nereden başlamam gerektiğini öğrendim ve öyle uyudum.

Yaklaşık 3 ay gece gündüz aralıksız Google’da bulduğum kaynakları kullanarak web sitesi yapmayı öğrenmeye çalıştım. Tabi soru soracak birinin olmaması işi daha zorlaştırıyordu saçma sapan bir problemin çözümü için yaklaşık 1 hafta uğraştığımı bilirim. Bu süre sonunda ilk web sitemi yapmayı ve yayınlamayı başarmıştım.

O günden bugüne neredeyse 11 yıl geçti. Onlarca yazılım firması ve reklam ajansında çalıştım, freelance olarak da bir çok işe imza attım ve 5 yıl önce çalışan olmaktan nefret edip kendi firmamı kurmaya karar verdim. Daha sonra başka bir firmanın daha kurucu ortağı oldum. Bir kaç başarısız ve başarılı start up denemelerim oldu derken bugünlere geldim.

Bugün geldiğim noktada biraz daha bu süreçten öğrendiklerimi diğer insanlara aktarmaya odaklanmış durumdayım. Bundan da şu an için çok zevk alıyorum. Bu anlamda yazılım geliştirme yanında E-Ticaret Eğitimi, Web Tasarımı Eğitimi (kod yazma eğitimi) hizmeti vermekteyim. Aynı zamanda firmalara ve bireylere E-Ticaret, Dijital Pazarlama ve Dijital Dönüşüm konularında danışmanlık hizmeti vermekteyim.