YAZILIM EĞİTİMİ

Yazılım eğitimi vermeye başlamam, pandemiden 3 sene öncesine dayanıyor. Dürüst olmak gerekirse yazılım eğitimi vermeye başlamamda ki asıl neden; benim yaptığım gibi isteyen herkesin kod yazmayı öğrenebileceğine olan inancımı pekiştirmekti. Yaklaşık 40 öğrenciye eğitim verme fırsatım oldu. Bu eğitimlerin bir kısmı sınıf ortamında bir kısmı ise bire bir şekilde gerçekleşti.

Gerçekleşen eğitimlerin sonunda anladım ki, eğer kod yazmayı severseniz, yaşınız ve mezun olduğunuz okul ne olursa olsun yazılım geliştirmeyi öğrenebilir ve hatta 1 sene gibi kısa bir sürede bu işten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Para kazanmaya başlayabilirsiniz diyorum çünkü öğrencilerimden ikisi şu an kendi şirketimde yazılım geliştirici olarak çalışmaktalar. Hatta inancım o ki 1-2 sene sonra kendi projelerini hayata geçirecek ve tek başlarına kendi ayakları üzerinde durabilecekler. Bu durum beni daha da motive ediyor.

Yazılım eğitimi çok geniş bir konu, çok fazla kategorisi ve alt başlığı var. Öğrenci adaylarımla konuşurken ilk önce onların bu alanların hangisinde var olmak istediklerini öğrenmeye çalışıyorum daha sonra da her birine özgü eğitim planı çıkararak olabilecekleri en iyi versiyonlarına yükselmeleri için onlara yardım etmeye çalışıyorum.

Bu arada sadece meslek edinmek için değil farklı bir uğraş, hatta bir hobi olarak da yazılım öğrenmek isteyen ciddi sayıda öğrencim olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim.

Eğer siz de o veya bu nedenle dijital dünyanın geliştiricileri içerisinde yer almak isterseniz. Gerek grup dersi gerek ise bire bir olarak yazılım eğitimi hizmetimden yararlanabilirsiniz.